Aktualności

Najnowsze wydarzenia

MamertCup - nasza załoga znowu pierwsza!

Zwyciężyć jest trudno, a powtórzyć zwycięstwo podobno jeszcze trudniej. Nam się udało i to na innym jachcie, i w innej klasie! To czwarte regaty MamertCup, w pierwszych byliśmy na 11 miejscu startując na Mellody 30, po fatalnym starcie, pokazaliśmy bardzo dobrą halsówkę na Świecajtach, w drugich startował Żarek i ostatecznie załoga w okrojonym składzie zameldowała się na 6 miejscu.

Pierwsze halsy nowym jachtem w przy sile wiatru 1 do 2 B pokazały doskonałe zrównoważenie jachtu. Optymalne dobranie żagli pozwala na zostawienie steru w spokoju i … jacht dość długo utrzymuje kurs. Jest czas na wykonanie krótkich prac na pokładzie lub sięgnięcie po coś niezbędnego do „mazurskiej żeglugi”.

VII Mamry Challenge 2017 – dobry start Mazurskiej Perły

Udział w tych regatach potraktowaliśmy jako przygotowanie do dwóch najważniejszych kończących sezon imprezach żeglarskich. W regatach zaplanowano trzy krótkie i jeden długi wyścig. Taka formuła regat wydaje się idealna i daje możliwość powalczenia z szybszymi jachtami oraz ćwiczenia startów. Ostatecznie startowaliśmy 5 razy, bo w pierwszym biegu był falstart i za każdym razem byliśmy wysoko. 

Jesienne Regaty Forumowe z Mazurską Perłą

Jesienne ściganie zaczęliśmy od Regat Forumowych. Bliskość akwenu sprawiła, że postanowiliśmy sprawdzić Świetlika i Mazurską Perłę, bo nie wiadomo, który jacht jest szybszy. Po raz pierwszy wystawiliśmy dwa jachty w regatach.