Aktualności

Najnowsze wydarzenia

Dobry początek – III miejsce
Ostatnio każdy sezon żeglarski zaczynamy z początkiem maja, ściganiem na Bolerach 805, tak było i tym razem. Ostatecznie zameldowaliśmy się na trzecim miejscu przegrywając jednym punktem. Wynik i tak cieszy, bo zwycięskie jachty były wyraźnie szybsze, a walka o pierwsze miejsce trwała do ostatniej chwili.
Oczekiwanie – II i III miejsce
„A lato było piękne tego roku” i bardzo pracowite, to znaczy, że napraw i pracy było tyle, że o pływaniu, a tym bardziej ściganiu, nie było mowy. Mamy wrażenie, że przybyło nam sporo nowych klientów, którzy czarterując nasze jachty postanowili się uczyć. I różnie z tym było, trafiliśmy w większości na takich, którzy do sprawy podeszli bardzo poważnie i jak nie dawali sobie rady, to prosili o pomoc. W takim wypadku obie strony były zadowolone, my ze zdanych dobrze jachtów, a goście z udanego wypoczynku i zdobytych umiejętności. Niestety nie zawszy było tak różowo i niektóre naprawy robimy dopiero teraz!
W pełni sezonu nasz stały klient wystartował „Świetlikiem” (Twister 800N) w regatach leśników i po dwóch zwycięstwach w poprzednich latach, tym razem zameldował się na drugim miejscu przegrywając z bardzo szybkim znacznie większym jachtem, z którym mimo dobrego pływania zwyczajnie nie miał szans. W tych regatach na podium zameldował się nasz nowy klient płynący Mazurską Perłą (Maxus 26). Sternicy zgodnie stwierdzili, że w przyszłym roku powalczą o zwycięstwo w tych regatach – trzymamy kciuki i za słowo.

MamertCup - nasza załoga znowu pierwsza!

Zwyciężyć jest trudno, a powtórzyć zwycięstwo podobno jeszcze trudniej. Nam się udało i to na innym jachcie, i w innej klasie! To czwarte regaty MamertCup, w pierwszych byliśmy na 11 miejscu startując na Mellody 30, po fatalnym starcie, pokazaliśmy bardzo dobrą halsówkę na Świecajtach, w drugich startował Żarek i ostatecznie załoga w okrojonym składzie zameldowała się na 6 miejscu.

VII Mamry Challenge 2017 – dobry start Mazurskiej Perły

Udział w tych regatach potraktowaliśmy jako przygotowanie do dwóch najważniejszych kończących sezon imprezach żeglarskich. W regatach zaplanowano trzy krótkie i jeden długi wyścig. Taka formuła regat wydaje się idealna i daje możliwość powalczenia z szybszymi jachtami oraz ćwiczenia startów. Ostatecznie startowaliśmy 5 razy, bo w pierwszym biegu był falstart i za każdym razem byliśmy wysoko. 

Zwyciężamy w regatach na rozpoczęcie sezonu 2019 podobnie jak na zakończenie poprzedniego.
  Wygraliśmy dwudniowe regaty w dobrym, bo strażackim towarzystwie. Ostra walka na wodzie - to lubimy. W pięciu z sześciu biegów zameldowaliśmy się na pierwszym miejscu. Szczególnie cieszy zwycięstwo w biegu długim. Bolero 805 to większy brat Tanga 760 Charter. To jachty szybkie i łatwe w prowadzeniu prawie w każdych warunkach wiatrowych. Dobry wynik w regatach zawsze jest wynikiem dobrej pracy załogi i tak było tym razem.

Jesienne Regaty Forumowe z Mazurską Perłą

Jesienne ściganie zaczęliśmy od Regat Forumowych. Bliskość akwenu sprawiła, że postanowiliśmy sprawdzić Świetlika i Mazurską Perłę, bo nie wiadomo, który jacht jest szybszy. Po raz pierwszy wystawiliśmy dwa jachty w regatach.