Jesienne ściganie zaczęliśmy od Regat Forumowych. Bliskość akwenu sprawiła, że postanowiliśmy sprawdzić Świetlika i Mazurską Perłę, bo nie wiadomo, który jacht jest szybszy. Po raz pierwszy wystawiliśmy dwa jachty w regatach.

Podzielona załoga i dość silny wiatr nam nie sprzyjały, ale przede wszystkim chodziło o sprawdzenie jachtów, jak poradzą sobie w trudnych warunkach. Na stracie stawiło się kilka szybkich jachtów, co dało nam szansę porównania prędkości na różnych kursach. Regaty rozegrane były na Niegocinie i Jeziorze Bocznym.

Start  nie wyszedł nam najlepiej, oba jachty były wyraźnie spóźnione,  ale z szansą na pogoń za czołówką. Świetlik dodatkowo musiał wykonać karę za dotknięcie boi startowej. Ostatecznie Maxus 26 ścigał prowadzące dwa jachty, zwyczajowo startujące w klasie regatowej. Miłym zaskoczeniem było, że w warunkach coraz silniejszego wiatru zaczęliśmy wolniej tracić dystans a nawet chwilami nieco odrabiać! Świetlik wybrał korzystniejszą stronę trasy i przed wejściem na Jezioro Boczne, „jak to Świetlik”  zbliżył się do czołówki. W tym czasie nasze jachty zajmowały bardzo dobre 3 i 4 miejsce. Halsówka na Bocznym zdecydowanie należałaby do Maxusa 26, żeby nie fatalny zwrot na boi nawrotnej - jacht był jednak bez winy. Na kursie pełnym Mazuską Perłę poprowadził młody sternik - fan pirackiej flagi. Żeglowanie po J. Bocznym nie należy do łatwych i wymaga doświadczenia, w tym czasie ucieka nam nieco czołówka i zmniejsza się też dystans między naszymi jachtami. Na Niegocinie trafiamy na silniejszy, ale równy wiatr i oba jachty nieco odrabiają na kursie pełnym. MPerła dwukrotnie osiąga prędkość graniczną, to dzięki „dobrej zabawie” młodzieży! Po opłynięciu wyspy mamy połówkę w kierunku mety. Maxus 26 ma kłopoty z prowadzeniem, ale utrzymuje dystans do dwóch prowadzących jachtów, Twister 800N niestety traci dwie pozycje. Do mety zostaje krótka halsówka, a tam sporym zaskoczeniem było dla nas zaproszenie wysłane przez załogę Fokusa do bezpośredniej walki o drugie miejsce. Ostatni bardzo dobry zwrot,  rzut na przysłowiową taśmę 

i oczekiwanie na wyniki. Na kei dowiadujemy się, że Mazurska Perła w regatowym debiucie zameldowała się na drugim miejscu!
W tych regatach nie miejsca były najważniejsze, ale dobra postawa Mazurskiej Perły była sporym zaskoczeniem dla nas i uczestników regat.
 Ostatecznie na kolejne ścigania wybraliśmy Maxusa 26, który jest lepszy na silne wiatry, a takie najczęściej zdarzają się na imprezach docelowych, czyli NorthmanCup i MamretCup.  
Na forum pojawiła się :
Lista "metowa" JRF :
======================

1. Bolero 805 "92"
2. Maxus 26 "Mazurska Perła" - Krzysztof + załoga
3. Focus 730 Racer "Wir" -
4. Aero RS 7 "Popierdółka" -
5. Mors 870 "Zbytki" -
6. Twister 800n "Świetlik" - Kolega Krzysztofa + załoga
7. Maxus 24 evo "Komedia" -
8. Bolero 805 "18" -
9. Tango 730 "Misja" -
10. Antila 24.4 -
11. Tango 780 S "Ola" -
12. Tango 760 Czarter "Kapitańskie Tango" -
13. Sportina 595 "Morświnka" -

14. Antila 24 "Lonneberga" - DNS

Opieka nawodna + serwis foto : funyo