W nowym sezonie mamy dla Was w ofercie nowy jacht: Maxus 26. Nie mamy jeszcze zdjęć, bo się aktualnie buduje. Czemu Maxus 26? To wynik naszych zmagań regatowych w ubiegłym roku i obserwacji tych jachtów w czasie rywalizacji.

W XXI Regatach - Memoriał Braci Ejsmontów ścigaliśmy Świetlikiem niższą klasę, która wystartowała przed nami 10 min i na mecie nie dogoniliśmy trzech jachtów, w tym był jeden z "normalnym" nie szybrowym mieczem czyli Maxus 26. Jachty te bardzo dobrze spisały się w regatach MamertCup okupując większość czołowych miejsc. Ostateczną decyzję podjęliśmy po jesiennym pływaniu na Mamrach jachtem czarterowym. No cóż byliśmy zachwyceni z zachowania się jachtu w czasie manewrów. Do wersji czarterowej dorzucamy kilka detali, które będziemy chcieli wykorzystać w czasie regat, ale to z pewnością nie przeszkodzi w żegludze turystycznej. Może sprawdzimy go razem? Pływanie z nami w regatach jest możliwe, z pewnością będą emocje, wysokich miejsc nie możemy gwarantować, ale 2016 roku było pod tym względem całkiem dobrze.

Nasze wyniki:

Najlepiej wypadliśmy w regatach w których startowaliśmy na Twisterze 800N "Świetlik"

na 5 startów 3 razy I miejsce (jedno zwycięstwo załogi Pana Jacka) i 2 II miejsca

Twister 800 "Żarek" - 1 start III miejsce

Dwukrotnie startowaliśmy też na jachtach innych firm czarterowych i zajęliśmy I i III miejsce (w tym wygrany prestiżowy bieg długi)

W żadnych regatach nie wypadliśmy poza pierwszą trójkę - zawsze na podjum!