Na tej stronie chcielibyśmy Państwu przybliżyć okolice Bogaczewa.

Nasz dom znajduje się w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich w północno-wschodniej Polsce.

Mapa Polski - Mazury

 

Bogaczewo leżące w samym środku mazurskich jezior jest optymalnym punktem wyjściowym do zwiedzania wielu ciekawych miejsc.

Na mapie znajdującej się obok możecie ocenić obszar mazurskich jezior. Port naszych jachtów jest zaznaczony czerwoną strzałką. Po kliknięciu mapy obok, otworzycie dużą mapę (~1,2MB!).

Sama miejscowość leżąca niegdyś na szlaku bursztynowym ma interesującą historię i mamy nadzieje, że już niedługo ukaże się Monografia Kultury Bogaczewskiej.

Do pobliskiego Węgorzewa, w którym znajduje się bardzo ciekawe Muzeum Kultury Ludowej, jak i Mikołajek najszybciej dojedziecie samochodem. Możecie też dopłynąć tam statkami Żeglugi Mazurskiej. Taki rejs to coś wyjątkowego, dlatego wielu naszych gości wybiera taką formę podróżowania.

Po przeciwnej stronie Jeziora Bocznego leży Rydzewo, które w ostatnich latach rozwinęło się turystycznie. W czasie krótkiej wycieczki możecie zwiedzić „Wilczy Szaniec” z potężnymi umocnieniami II wojny światowej, czy Twierdzę Boyen z jej nowym ciekawym muzeum.

Na szczególną uwagę zasługuje barokowy, zabytkowy kościół w Świętej Lipce. Odbywają się tu krótkie koncerty, w czasie których prezentowane są możliwości wspaniałych organów.

Miastem najbliżej położonym Bogaczewa jest Giżycko, leżące pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Spotkacie tu unikalny most obrotowy, ewangelicki kościół, w którym możecie wysłuchać koncertów organowych, wspomnianą Twierdzę na terenie, której odbywają się koncerty i festiwale.

Szczególnie polecamy spływy kajakowe rzeką Krutynią i Sapiną. Cała wyprawa zajmuje tylko kilka godzin, a doznania są niepowtarzalne.

Macie też możliwość odkrycia na nowo Kanału Mazurskiego, który miał połączyć Wielkie Jeziora Mazurskie z dorzeczem Pregoły i Bałtykiem. Wspaniałe potężne budowle najlepiej oglądać spływając kajakiem przez prawie dziewicze tereny.