Tango Charter to bardzo wygodny, funkcjonalny, łatwy w obsłudze i szybki jacht, dający maksimum radości z pływania. Sztywny sztag oraz dwie refbanty na grocie umożliwiają idealne dobranie powierzchni żagli do panujących warunków.


Duży miecz i spory wewnętrzny balast sprawiają, ze jacht jest bardzo bezpieczny, szybki i łatwo prowadzi się przy silnych wiatrach.Wypłaszczone dno, mniejsze nawisy dziobowy i rufowy, duża szerokość i wysoka wolna burta tworzą bardzo przestronny, zwrotny jacht dla max. 8 osób, które uwielbiają wygodną turystykę i nie rezygnują z szybkiego regatowego pływania. Przestronny, wygodny kokpit z dostępem do wody, łatwość składania i stawiania masztu, sprawdzony system podnoszenia miecza, zwrotność, duże wielofunkcyjne kabestany, "Lazy jack", mozliwość prowadzenia przez jedną osobę oraz cichy czterosuwowy silnik to niewątpliwe zalety tego jachtu. Dzięki małemu zanurzeniu i "otwartej rufie" łódka dotrze do każdego brzegu.

W kambuzie jachtu Tango Charter znajdziecie dwupalnikową kuchenkę gazową, zlew z biezącą wodą oraz wbudowany zbiornik na wodę pitną, radio z CD+IPOD. Instalacja elektryczna 12V i 230V z możliwością ładowania akumulatora w porcie. Komplet nietłukących się naczyń, sztućców, garnków, cedzak oraz patelnia uzupełniają wyposażenie kuchni. Składany stolik wewnątrz jachtu oraz dodatkowy w kokpicie umożliwia wygodne spozywanie posiłków. Duża ilość bakist oraz jaskółek ułatwia przechowywanie bagazu. W jachcie wydzielono WC z toaletą chemiczną

Tango Charter to jacht wiekszy i bezpieczniejszy od Tanga 780S oraz przestronniejszy od Twistera 800 i 800N, bardzo stabilny przy silnych wiatrach. Silnik ma śrubę"uciągową" co ułatwia manewrowanie w porcie i daje dużą prędkość. 

Dane techniczne

Długość całkowita 770 cm
Szerokość całkowita 295 cm
Wysokość masztu 900 cm
Zanurzenie 30 cm
Zanurzenie z mieczem 150 cm
Wysokość w kabinie 174 cm
Powierzchnia żagli 27 mkw
Miecz 115 cm, obrotowy
Silnik zaburtowy Evinrude 6 KM z rewersem
Ilość miejsc do spania 8
Zbiornik na wodę 50 l
Ubezpieczenie AC, OC